Naistotniejszym celem wszystkich serwisów internetowych jest to, żeby uzyskiwały jak największą liczbę wyświetleń. Ażeby zdobyć popularność, internauci muszą posiadać możliwość łatwego znajdowania strony. Ażeby uzyskać ten efekt, trzeba być wysoko w wynikach wyszukiwania fraz dotyczących działalności serwisu.

Istnieją dwie główne metody uzyskania wysokiego miejsca w rezultatach wyszukiwania. Pierwszym jest wykupienie linków sponsorowanych na interesującą nas frazę. Jest to bardzo prędki sposób na reklamowanie serwisu. Użytkownik po wprowadzeniu określonego słowa momentalnie ujrzy naszą stronę. Jeśli posiadamy interesujące motto reklamowe, jest duża szansa, że pospiesznie skusi się na naszą ofertę. Metoda ta ma niestety jeden podstawowy minus - wielu użytkowników nauczyło się obchodzić linki sponsorowane szerokim łukiem, wolą korzystanie ze standardowych rezultatów wyszukiwania. Niektórzy używają szczegółowych filtrów blokujących wyświetlanie takich ogłoszeń. 

Jest na to sposób. Można spróbować stronę naturalnie wypozycjonować, aby zawsze znajdowała się wysoko w rezultatach wyszukiwania. Niestety ta strategia jest bardzo czasochłonna, efekty będą widoczne po kilku miesiącach. Wiele ludzi zajmuje się zawodowo pozycjonowaniem i optymalizacją serwisów, zatrudnienie profesjonalisty jest idealnym sposobem na chyże wydobycie witryny na szczyt wyników wyszukiwania. Wiąże się to niestety z drugorzędnymi wydatkami, ale jeżeli praca zostanie świetnie wykonana, efekt będzie trwalszy aniżeli w wypadku odnośników sponsorowanych, a internauci swobodniej będą wkraczać na naszą stronę.