Dla wielu Google jest bliskoznacznikiem Internetu. Wszelkie surfowanie w sieci startują od wizyty na witrynie tej wyszukiwarki. Jednakże Google to nie tylko wyszukiwarka. Firma ofiaruje o wiele więcej usług, nie wszyscy o nich wiedzą.

Największym sukcesem Google w ostatnich latach było wypuszczenie autorskiej przeglądarki Google Chrome. Przypomina bardzo wyszukiwarkę - jest prosta w użyciu, szybka i proponuje niewiele możliwości. Prędko uzyskała zaufanie wśród internautów i jest współcześnie trzecią najczęściej stosowaną przeglądarką na świecie. 

Odmiennym potężnym osiągnięciem Google jest udostępnienie darmowych skrzynek pocztowych o wielkiej pojemności. Mowa naturalnie o bardzo popularnym Gmailu. Jego pojawienie się wstrząsnęło rynkiem, podarowanie użytkownikom 1GB miejsca na skrzynce w czasach, gdy standardem było 16MB było rewolucją. Jeśli dodać do tego fantatyscznie sprawny filtr antyspamowy, posiadamy odpowiedź na zapytanie o tajemnicę sukcesu usługi.


Następnym interesującym programem oferowanym przez Google jest przeglądarka graficzna Picasa. Ta błyskawiczna i pokaźna aplikacja także cieszy się potężną sławą. Perspektywa błyskawicznej elementarnej edycji zdjęć została doceniona przez laików, jak również przez profesjonalistów. Najciekawsza jest jednakże możliwość błyskawicznego uploadu fotek na serwer Google. W ten sposób nie trzeba się kłopotać szukaniem adekwatnego serwera, można korzystać z najlepszej i najszybszej sieci serwerów na świecie, zupełnie za darmo!

To jedynie początek długiej listy wspaniałych sukcesów spółki Google. Niesamowite, że nadal wiele ludzi kojarzy wyłącznie ich wyszukiwarkę.