Linki sponsorowane ostatnio bardzo popularną formą reklamy w Internecie. Decyduje się na nie wiele osób chcących rozpowszechnić swoje usługi. Jaka jest reguła operowania takich linków? Gdy użytkownik wprowadza daną frazę w wyszukiwarce, pierwsze kilka rezultatów (zazwyczaj jeden, maksymalnie trzy) to wykupione reklamy o tematyce zbliżonej do szukanego wyrażenia. Osoba zamieszczająca reklamę płaci przeważnie ustaloną zapłatę od wszelkiego kliknięcia, rzadziej stosuje się opłaty stałe za określony czas wyświetlania ogłoszenia. Największym dostarczycielem i propagatorem odsyłaczy sponsorowanych jest olbrzym z Mountain View - Google.

Dlaczego odsyłacze sponsorowane cieszą się tak dużą sławą wśród osób chcących się reklamować? Najważniejszym czynnikiem jest chyba to, że takie anonse automatycznie trafiają do jednostek zainteresowanych tematyką, a to dzięki połączeniu reklamy z wpisywaną frazą. Odrębnym plusem odnośników sponsorowanych jest prędkość ich preparowania. Wystarczy wymyślić chwytliwy tytuł, krótki opis strony, a potem podać do niej linka.

Dzięki zastosowaniu płatności za każde kliknięcie prosto jest sprawdzać koszt kampanii reklamowej i w razie konieczności można szybko się wycofać. Taki rodzaj reklamowania się jest bardzo elastyczny, bowiem można bez kłopotu zarządzać budżetem kampanii, dopisać alternatywne teksty reklamowe czy dodatkowe wyrażenia kluczowe. Co więcej, jednostka sytuująca reklamę ma od razu dostęp do statystyk, co ułatwia analizę jej skuteczności.

Dzięki potężnej wielkości korzyści odsyłaczy sponsorowanych coraz więcej kontrahentów decyduje się na taką formę reklamy w Internecie.