Kampania PPC jest formą kampanii reklamowej polegającą na wykupywaniu miejsca reklamowego w wyszukiwarkach internetowych bądź specjalnych katalogach, zleceniodawca płaci właścicielom strony za każde wejście użytkownika w odnośnik. Po wpisaniu przez użytkownika określonego wyrażenia, wyszukiwarka wyświetla ofert, które do niego pasują.
Podstawowym celem takiej anonsu jest zachęcenie użytkownika do wejścia w naszą reklamę i przejścia na witrynę, do której odsyła. Jednym ze sposobów mierzenia efektywności reklamy jest sprawdzenie, ile ludzi skorzystało z oferty reklamowej, innym czynnikiem jest sprawdzenie wejść w samą reklamę.

Przy projektowaniu reklamy PPM najważniejsze jest to, żeby wyróżniała się od ofert konkurencji. W ogromnych spisach należy proponować coś, czego nie mają inni, inaczej zginie się w czeluści wyszukiwarki. Ważne, żeby umieścić swoje największe zalety w tytule anonsu, użytkownik nie ma chęci zagłębiać się w drobnostkową treść, preferuje mieć wszystko wręczone na tacy.

Czym możesz zachęcić możliwego? Możesz zaoferować mniejsze opłaty aniżeli konkurencja. Alternatywnym sposobem jest zaoferowanie kompleksowej pomocy technicznej, szybkiego i skutecznego kontaktu z miłą i uczynną obsługą. Inni wychwalają w anonsie rozległy asortyment produktów, zachęcający bardziej wymagających klientów, wtedy niska cena nie gra aż takiej roli. Nieistotne, jaką ścieżkę wybierzesz, powinieneś pamiętać, żeby skutecznie trafić do potencjalnych klientów, trzeba świetnie dobrać nagłówek.

Bądź świadom tego, że klient w natłoku danych istniejącym w sieci bardzo sprawnie wertuje informacje, nieinteresujące reklamy odrzuca bez głębszego zastanowienia w ułamku sekundy.